Daimler ja Soome tarbesõidukite tootja Sisu allkirjastasid veokikomponentide tarnimist puudutava memorandumi.

Mercedes-Benz´i veokikomponentide tarne Oy Sisu Auto Ab-le alates aastast 2011

Stuttgart – Daimler AG ja Soome tarbesõidukite tootja Sisu Auto Ab on allkirjastanud vastastikuse mõistmise memorandumi, mis hõlmab Mercedes-Benzi poolt toodetud veokikomponentide tarnimist Soome firmale Sisu Auto Ab. Kui tasuvusuuringu tulemus saab olema positiivne, tarnib Mercedes-Benz alates 2011. aasta algusest Sisu-le veokikomponente ca 200 – 400 sõiduki tarbeks aastas.

 


Sisu Auto Ab poolt toodetakse jätkuvalt veokite raamid ja veoteljed. Veokid toodetakse metsaveo ja ehitussektori tarvis. Kabiinid, mootorid ning ülekanded pärinevad Mercedes-Benz´i veokimudelilt Actros. Veokite lõppkooste teostab Sisu Auto Ab ja need tulevad müügile Soomes Sisu kaubamärgi all.
“Meil on hea meel, et Sisu valis meid, tarnima neile meie kõrgekvaliteedilisi veokikomponente ” ütles Mercedes-Benzi veokidivisjoni juht Hubertus Troska. “Sisu on pikkade traditsioonidega bränd, tuntud oma esmaklassiliste veokite poolest. Peale edukat tasuvusuuringut, saame avada uusi ärivõimalusi ja luua täiendavat müügipotentsiaali Mercedes-Benz´i veokikomponentidele.”
Veokeid hakkab Soomes turustama Veho Commercial Vehicles.

Sisu

Sisu Auto on Soome raskeveokite tootja, mis asutati 1931. aastal. Firma peamiseks turuks on Soome. Sisu veokid on toodetud nõudlikke põhjamaade olusid silmas pidades. Sisu on nelja- ja viieteljeliste veokite turuliider Soomes.

Veho

Veho Group on Soome juhtiv automüügifirma, mis tegutseb lisaks Soomele ka Baltimaades ja Rootsis. Veho asutati 1939. aastal selleks, et müüa Mercedes-Benzi sõidukeid. Täna teeb firma koostööd mitme tootjaga ja tema tegevusalade hulka kuuluvad nii hulgiturustamine,jaemüük kui müügijärgsed teenused, seda nii sõiduautode kui tarbesõidukite